برگزاری کارگاه پیشرفته علم سنجی

سه‌شنبه / 10 بهمن 1396

به اطلاع کلیه اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه می رساند که کارگاه پیشرفته علم سنجی با حضور جناب آقای دکتر پیام کبیری ریاست محترم مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت در روز سه شنبه مورخ 1396/11/17 در محل سالن شهید رستم پور دانشکده پزشکی برگزار می شود . این کارگاه دارای امتیاز دانش پژوهی می باشد،لذا با توجه به محدودیت ظرفیت هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام از طریق سامانه معاونت پژوهشی اقدام نمایید.

شمارۀ دی ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

شنبه / 30 دی 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

چاپ کتاب "واژه نامۀ علم سنجی"

دوشنبه / 25 دی 1396

کتاب "واژه نامۀ علم سنجی" واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان چاپ شد. عنوان: "واژه نامۀ علم سنجی" تألیف و تنظیم: محمد فلاح، دکتر علیرضا نوروزی، معصومه انصاری صفحه آرایی: الهام رضوانی گیل کلائی سال نشر: زمستان 1396 شابک: 1-460-449-600-978 مشخصات نشر: گرگان: انتشارات نوروزی با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان، سال 1396 تعداد صفحات: 110ص. دربارۀ کتاب: تأکید اصلی این کتاب بر واژگان تخصصی حوزۀ اطلاع سنجی، کتاب سنجی، علم سنجی و وب سنجی است.

امکان استفاده از دوره آموزشی Online ناشر BMJ، با عنوان Research to Publication

شنبه / 16 دی 1396

به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ناشر BMJ، امکان استفاده از دوره آموزشی Online ناشر مذکور، با عنوان Research to Publication از این تاریخ به مدت شش ماه برای دانشگاه علوم پزشکی کردستان فراهم شده است. لازم به ذکر است؛ دوره مذکور یک برنامه آموزشِ پژوهش در علوم پزشکی و سلامت، از طراحی تا اجرای پژوهش و انتشار مقاله است که توسط ناشر BMJ و با همکاری و مشارکت University of California, San Francisco (UCSF) طراحی و پیاده سازی شده است.

دسترسی آزمایشی دانشگاه به مجموعه فیلمهای آموزشی مجله JOVE

یکشنبه / 03 دی 1396

به اطلاع کلیه اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان عزیز و پژوهشگران گرامی می رساند که دسترسی آزمایشی دانشگاه به مجموعه فیلمهای آموزشی مجله JOVE به مدت سه ماه فراهم شده است. ناشرJOVE بیش از 7000 عنوان مقالۀ تصویری در موضوعات علوم پایه و بالینی پزشکی، علوم دارویی و سایر رشته های علمی منتشر کرده است.در ضمن راهنمای مختصر مجموعه فوق به پیوست جهت استفاده موجود می باشد.

شمارۀ آذر ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

پنجشنبه / 30 آذر 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

«نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران» با نام «نوپا»» توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت راه اندازی شد

یکشنبه / 19 آذر 1396

به گزارش خبرنگار مهر، "نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران" (نوپا) با هدف بهره برداری اثربخش، مبتنی بر اخلاق و کارآمد از پژوهش های نظام سلامت کشور، توسعه کمی و کیفی پژوهش های نظام سلامت، صرفه جویی و مدیریت هزینه ها در پژوهش های نظام سلامت، افزایش مشاهده پذیری و دسترسی پژوهشگران به منابع اطلاعاتی و ننایج پژوهش ها، پایش، رصد، توزیع و ترویج دانش تولید شده از پژوهش های پزشکی طراحی شده است.این نظام نوین اطلاعاتی شامل 12 سامانه است که در ماه های آغازین دولت دوازدهم با شعار «12 سامانه اطلاعات علمی، 12 خدمت نوین پژوهشی در دوازدهمین دولت خدمتگزار» و در هفته پژوهش به طور کامل رونمایی می شود.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در رتبه دوازدهم دانشگاهها و موسسات علوم پزشکی کشور در نظام رتبه بندی جهانی ESI

یکشنبه / 19 آذر 1396

نتایج رتبه بندی 16 دانشگاه و موسسه علوم پزشکی کشور در نظام رتبه بندی جهانی ESI یا Essential Science Indicators در ماه نوامبر سال 2017 میلادی منتشر شد.

***کسب رتبۀ دوم تولید علم توسط دانشگاه علوم پزشکی کردستان***

چهارشنبه / 01 آذر 1396

پژوهشگران ارجمند به استحضار می رساند بنابر گزارش ارائه شده از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در راستای تحقق اهداف نقشۀ جامع علمی سلامت و سیاست های کلان پژوهشی کشور، مبنی بر استقرار نظام جامع نظارت و ارزشیابی؛ ارزشیابی و رتبه بندی فعالیت های پژوهشی سال 1395دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هدف تعالی، تحقیق و توسعه در نظام تحقیقات مرتبط با سلامت و به منظور حضور فعال تر در عرصۀ رقابت های بین المللی در سال 1395 توسط آن معاونت محترم انجام پذیرفته است. در این شیوه دو محور اساسی تولید علم و ساختار پژوهش مورد ارزیابی قرار گرفته و برای اولین بار، نتایج رتبه بندی هم به صورت کلی (بدون در نظرگرفتن تیپ دانشگاهی) و هم به تفکیک هر تیپ ارائه شده است. نتایج مربوط به سه رتبۀ برتر پژوهشی به تفکیک هر تیپ براساس مجموع امتیاز محورهای تولید علم و ساختار بدین شرح است: تیپ دانشگاه رتبه اول رتبه دوم رتبه سوم تیپ یک دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز تیپ دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تیپ سه دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد دانشگاه علوم پزشکی کردستان دانشگاه علوم پزشکی البرز همچنین نتایج مربوط به سه رتبه برتر تولید علم دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ذیل آمده است . تیپ دانشگاه رتبه اول رتبه دوم رتبه سوم تیپ یک دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تیپ دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران دانشگاه علوم پزشکی بقیه اله دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تیپ سه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد دانشگاه علوم پزشکی کردستان دانشگاه علوم پزشکی البرز

شمارۀ آبان ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

سه‌شنبه / 30 آبان 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

سامانه منبع یاب، ابزاری برای جست وجوی 80 هزار عنوان مجله و کتاب

سه‌شنبه / 30 آبان 1396

دسترسی به سامانۀ منبع یاب، ابزار جست وجو و دسترسی به اطلاعات بیش از 80 هزار عنوان مجله، کتاب و راهنمای علوم پزشکی، توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایجاد گردیده است. در این سامانه می توانید به اطلاعات موضوعی، ناشر، مجلات و کتاب های رشته خود دسترسی، مجلۀ مناسب برای انتشار مقالات خود را یافته و شاخص های علم سنجی مجلات را بررسی کنید.

دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به مجموعۀ بالینی DynaMed Plus فراهم شد

دوشنبه / 29 آبان 1396

به اطلاع پژوهشگران محترم می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دسترسی آزمایشی دانشگاه به مجموعۀ DynaMed Plus (که یک منبع مرجع تصمیم سازی بالینی مشابه UpToDate است) از 8 آبان ماه 1396 به مدت سه ماه برای پژوهشگران دانشگاه فراهم شده است. جهت دسترسی به پایگاه یاد شده به نشانی http://dynamed.com/home مراجعه نمائید.

دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به مجموعۀ Cambridge University Press، فراهم شد

چهارشنبه / 24 آبان 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مجموعۀ Cambridge University Press، دسترسی به مجموعۀ ناشر فوق به مدت سه ماه برای دانشگاه علوم پزشکی کردستان فراهم شده است. لازم به ذکر است که ناشر Cambridge بیش از 380 عنوان مجله در موضوعات مختلف از جمله علوم پزشکی، تغذیه، روانپزشکی و .... منتشر می کند. دسترسی آزمایشی به مجموعۀ مجلات ناشر فوق، از طریق آدرس مقدور است: https://www.cambridge.org/core/browse-subjects https://www.cambridge.org/core

دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به مجموعۀ مجلات ناشر JAMA، فراهم شد

چهارشنبه / 24 آبان 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ناشر JAMA، دسترسی به مجموعۀ مجلات ناشر فوق به مدت سه ماه برای دانشگاه علوم پزشکی کردستان فراهم شده است. ناشر مذکور 12 عنوان مجله در موضوعات مختلف از جمله علوم بالینی پزشکی منتشر می کند. علاوه بر این، JAMA Network دربرگیرندۀ فیلم ها و فایل های صوتی آموزشی و منابع آموزش مداوم پزشکی است.

کارگاه های مجازی دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت

سه‌شنبه / 23 آبان 1396

دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت مجموعه کارگاه هایی را تحت عنوان آموزش مداوم اینترنتی جامعه پزشکی برگزار می کند. افراد علاقمند می توانند در دوره های موردنیاز خود شرکت نموده و بلافاصله بعد از گذراندن آزمون،گواهی پایان دوره خود را دریافت نمایند. اساتید، کارکنان و دانشجویان گرامی جهت کسب امتیاز دوره های آنلاین لطفا گواهی هر کارگاه را به صورت مجزا همراه با تاریخ و ساعت پایان دوره به آیدی تلگرام FanSal@ ارسال و یا به صورت حضوری به کارشناسان گروه توسعه فناوری سلامت(طبقه دوم دانشکده پزشکی) تحویل نمایید. راهنمای تصویری شرکت در کارگاه های مجازی دفتر توسعه فناوری سلامت درقسمت دستورالعمل ها موجود می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در میان بیست و دو مؤسسۀ ایرانی در رتبه بندی URAP قرار گرفت

سه‌شنبه / 16 آبان 1396

ویرایش 2017 رتبه بندی دانشگاه ها بر پایه عملکرد علمی «یورَپ» اعلام شد. در این ویرایش که دربارۀ جایگاه مؤسسه های جهان منتشر می شود، نام 22 مؤسسۀ ایرانی (دانشگاه و مرکز آموزش عالی) در میان 2500 مؤسسۀ برتر جهان به چشم می خورد. در این رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جایگاه نوزدهم ایستاد. تعداد مقاله ها، تعداد استنادها، تعداد کل انتشارات، بهره وری علمی، تأثیر پژوهشی و همکاری جهانی، شش سنجۀ اصلی نظام «URAP» برای ارزیابی مؤسسه های آموزش عالی هستند.

به اطلاع پژوهشگران ارجمند می رساند جهت تبدیل وضعیت طرح به وضعیت "خاتمه یافته"، تکمیل فرم "خبر منتج از طرح تحقیقاتی خاتمه یافته" و بارگذاری آن در سامانۀ مدیریت اطلاعات پژوهشی الزامی است.

جمعه / 05 آبان 1396

با توجه به درج خبر منتج از طرح تحقیقاتی خاتمه یافتۀ شما بر اساس فرم "کاربست نتایج تحقیقات؛ ترجمان و انتقال دانش" در "پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور" به نشانی http://news.research.ac.ir/، لطفاً نسبت به تکمیل دقیق و صحیح "فرم کاربست نتایج تحقیقات ترجمان و انتقال دانش" اقدام فرمایید.

سامانه مدیریت انتشارات دانشگاه راه اندازی شد

دوشنبه / 01 آبان 1396

سامانه مدیریت انتشارات دانشگاه به منظور دسترسی به کتب منتشر شده راه اندازی شد. برای دسترسی به این سامانه بر روی آدرس ذیل کلیک نمایید: http://books.research.ac.ir/

دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور مجموعۀ مجلات ناشر Nature فراهم شد

یکشنبه / 30 مهر 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ناشر Nature، طی اطلاع رسانی مورخ 29 مهرماه آن مرکز محترم، دسترسی آزمایشی (Trial) دانشگاه به مجموعۀ مجلات ناشر مذکور از طریق آدرس http://www.nature.com/siteindex/ از این تاریخ تا پایان سال میلادی 2017 برای پژوهشگران دانشگاه فراهم شده است. لازم به ذکر است که ناشر Nature بیش از 85 عنوان مجله معتیر در موضوعات علوم پزشکی، داروسازی، علوم پایه پزشکی و .... منتشر می کند.

شمارۀ مهر ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

یکشنبه / 30 مهر 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

بیست و سومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی

یکشنبه / 23 مهر 1396

احتراماً نظر به برگزاری بیست و سومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی، به استحضار می رساند فرایند ثبت نام و ارسال آثار برای این دوره ازجشنواره ازتاریخ 22/7/96 لغایت 22/8/96 به صورت آنلاین و از طریق سامانه جشنواره به آدرس های "razi.hbi.ir" ، "razi.research.ac.ir" و"razifestival.ir" امکانپذیر است

ضرورت تعریف پروفایل Google Scholar Citation توسط اعضای هیئت علمی

شنبه / 15 مهر 1396

با توجه به رونمایی از اطلاعات پروفایل Google Scholar اعضای هیئت علمی در فاز دوم توسعۀ سامانۀ علم سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ایجاد امکان مشاهده، ارزیابی و رصد اطلاعات مربوط به تولیدات علمی ایشان؛ ضرورت دارد اعضای محترم هیئت علمی که تاکنون موفق به تعریف این پروفایل نشده اند، تا پایان شهریور ماه جاری، با استفاده از راهنمای تعریف پروفایل Google Scholar نسبت به تعریف و فعال سازی پروفایل خود اقدام کرده و URL پروفایل خود را همراه با نام و نام خانوادگی، به نشانی پست الکترونیک sci@muk.ac.ir ارسال فرمایند. در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سؤال در روند تعریف پروفایل با کارشناس علم سنجی دانشگاه؛ خانم انصاری، به شمارۀ تماس 33664649 تماس حاصل فرمایید.

اعلام خاتمه حقوقی طرح های تحقیقاتی

شنبه / 01 مهر 1396

پژوهشگران گرامی،جهت اعلام خاتمه حقوقی طرح های تحقیقاتی ،مقالات حاصل از طرح تحقیقاتی تان را به هیئت خاتمه حقوقی ارسال فرمایید. (از صفحه شخصی قسمت سوابق پژوهشی من)

شمارۀ شهریور ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

پنجشنبه / 30 شهریور 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

نتایج طرح های تحقیقاتی دانشگاه در "پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور" ثبت می شوند.

دوشنبه / 27 شهریور 1396

نتایج طرح های تحقیقاتی دانشگاه در "پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور" ثبت می شوند. با توجه به ضرورت کاربست نتایج تحقیقات و اطلاع رسانی نتایج منتج از طرح های تحقیقاتی، نتایج طرح های تحقیقاتی دانشگاه در پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور ثبت می شود. بدین منظور از پژوهشگران ارجمندی که طرح های تحقیقاتی ایشان پایان یافته و در مرحلۀ خاتمه یافتۀ اجرایی در شش ماهۀ اول سال 1396 قرار دارد، دعوت می شود نسبت به ارسال اطلاعات خبر حاصل از طرح تحقیقاتی خود اقدام فرمایند.

همزمان با هفته دولت، از فاز دوم توسعۀ سامانۀ علم سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد

یکشنبه / 12 شهریور 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همزمان با هفته دولت، از فاز دوم توسعۀ سامانۀ علم سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد. در توسعۀ اخیر، اطلاعات پروفایل Google Scholar اعضای هیئت علمی نیز به پروفایل سامانۀ علم سنجی ایشان افزوده شد. بدین ترتیب در صفحۀ اصلی سامانۀ علم سنجی در آدرس http://isid.research.ac.ir با انتخاب دکمۀ Google Scholar در بخش میانی صفحه، اطلاعات و شاخص های اعضای هیات علمی براساس پروفایلGoogle Scholar ایشان قابل مشاهده، ارزیابی و رصد خواهد بود.

شمارۀ مرداد ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

سه‌شنبه / 31 مرداد 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای 2017 نظام رتبه بندی جهانی Webometrics

چهارشنبه / 11 مرداد 1396

به گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی؛ رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای 2017 نظام رتبه بندی جهانی Webometrics منتشر شد. این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وب سایت های دانشگاهی آنان می پردازد. براین اساس وب سایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی براساس 4 شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه، تعداد استنادات محققین پُراستناد دانشگاه در Google Scholar Citations Service، تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین 10% مقالات پُراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago و تعداد لینک های داده شده به سایت دانشگاه، ارزیابی و رتبه بندی می شوند. دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این رتبه بندی، با 40 رتبه رشد نسبت به رتبه بندی ارائه شده در جولای 2017، در رتبۀ 17 ایستاد.

دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به پایگاه اولریخ (Ulrich) فراهم شد

یکشنبه / 01 مرداد 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دسترسی به پایگاه Ulrich که بانک اطلاعاتی در برگیرنده اطلاعات بیش از 300،000 عنوان نشریه ادواری، مجلات علمی، پژوهشی و روزنامه های جهان است در نشانی اینترنتی http://ulrichsweb.serialssolutions.com برقرار شده است. اطلاعات پایگاه مذکور شامل عنوان مجله، ISSN، موضوع مجله، آدرس اینترنتی و پستی مجله، وضعیت و تناوب انتشار، کشور محل انتشار، قیمت و بانک های اطلاعاتی نمایه کنندۀ مجله است. یکی از کارکردهای مهم این پایگاه، انتخاب مجله مناسب برای انتشار مقالات پژوهشگران و اعضای هیات علمی است.

شمارۀ تیر ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

شنبه / 31 تیر 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

برگزاری چهارمین فراخوان برنامه پزشک پژوهشگر

یکشنبه / 25 تیر 1396

احتراما با عنایت به برگزاری چهارمین فراخوان برنامه پزشک پژوهشگر، علاقمندان واجد شرایط جهت ثبت نام می توانند به سامانه rcd.research.ac.ir مراجعه و اقدام به تکمیل فرم های مربوطه در این سامانه نمایند. شایان ذکر است که مهلت ثبت نام حداکثر تا 15/5/96 می باشد.

اطلاع از آخرین و جدیدترین گزارش های تولیدات علمی پژوهشگران و رتبه بندی های دانشگاه علوم پزشکی کردستان

جمعه / 23 تیر 1396

برای اطلاع از آخرین و جدیدترین گزارش های تولیدات علمی پژوهشگران و رتبه بندی های دانشگاه علوم پزشکی کردستان، نحوۀ درج صحیح وابستگی سازمانی واحدهای تابع دانشگاه، راهنماهای آموزشی، دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی، بانکها و پیوندهای مفید، ژورنال یاب های داخلی و خارجی، شماره های خبرنامۀ علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان (پژواک) و اطلاعیه های مهم علم سنجی به سایت واحد علم سنجی (لینک موجود در سایت معاونت تحقیقات و فناوری) مراجعه فرمایید.

دسترسی به مقالات پراستناد 10 سال اخیر دنیا در Classic papers

یکشنبه / 18 تیر 1396

مقالات کلاسیک گوگل اسکالر؛ گزینۀ جدید گوگل اسکالر برای معرفی مقالات پراستناد دنیا در 10 سال اخیر (2017-2006) است. آمار اعلام شده از سوی گوگل اسکالر مربوط به ماه می 2017 است. امکان شناسایی مقالات پر استناد در حوزه ها ی موضوعی مختلف با این گزینه، ایجاد شده است. مقالات کلاسیک؛ شامل پژوهش های بدیع به زبان انگلیسی است و شامل مقالات مروری، مقالات مقدماتی، سرمقاله ها، راهنماها و دستورالعمل ها، یادداشت ها و .. نمی شود.

شمارۀ خرداد خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

چهارشنبه / 31 خرداد 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

اعلام اولویت های پژوهشی دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر

سه‌شنبه / 30 خرداد 1396

دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت پایان نامه های دانشجویان ارشد و دکتری اقدام به ارائه عناوین اولویت های پژوهشی نموده است.

مقالات Q1 پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کردستان،در پایگاه استنادی Scopus خرداد 1396 (May 2017)

دوشنبه / 29 خرداد 1396

لیست مقالات پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کردستان، نمایه شده در مجلات Q1 پایگاه اطلاعات استنادی Scopus تا خرداد 1396 (May 2017)، در وب سایت علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان قابل مشاهده و دسترسی است.

دسترسی به مجلات علمی-پژوهشی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بانک اطلاعات نشریات علوم پزشکی کشور

جمعه / 26 خرداد 1396

بانک اطلاعات نشریات علوم پزشکی کشور، با هدف ارائه کامل اطلاعات مجلات علمی پژوهشی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آدرس http://journals.research.ac.ir پیاده سازی و اجرا شده است.

دستورالعمل و نحوه پذیرش دانشجوی دوره دکتری پژوهشی

چهارشنبه / 24 خرداد 1396

جهت اطلاع از آخرین تغییرات در رابطه با دستورالعمل و نحوه پذیرش دانشجویان دوره دکتری پژوهشی(PhD By Research) در مراکز تحقیقاتی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به قسمت دستوالعمل ها مراجعه نمائید.

شمارۀ اردیبهشت خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

یکشنبه / 31 اردیبهشت 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

چاپ کتاب "راهنمای تصویری پایگاه اطلاعات استنادی و ابزارهای علم سنجی؛ Scopus، Scimago، ORCID (جلد اول)

چهارشنبه / 20 اردیبهشت 1396

کتاب "راهنمای تصویری پایگاه اطلاعات استنادی و ابزارهای علم سنجی؛ Scopus، Scimago، ORCID (جلد اول)" واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان چاپ شد.

قابل توجه پژوهشگران محترم دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مطالعات کارآزمایی بالینی

یکشنبه / 17 اردیبهشت 1396

با توجه به مصوبه کمیته اخلاق دانشگاه مورخ 29/1/1396، و نامه معاون محترم پژوهشی دانشگاه (4120/6655/14 مورخ 11/2/1396) جهت تسریع بررسی پروپوزالهای کلیه مطالعات کارآزمایی بالینی، لازم است"فرم اطلاعاتی بیمار" مطابق الگوی ارائه شده در سامانه مدیریت امور پژوهشی دانشگاه (قسمت دستورالعملها) ، تهیه شود و قبل از ارسال به هر یک از شوراها به پروپوزال پیوست شود. لازم به ذکر است فرم مزبور برای هر طرح تحقیقاتی اختصاصی است (و معمولا" قبل از اخذ رضایت آگاهانه از بیمار در اختیار وی، قیم و یا وکیل او قرار میگیرد) . در صورت وجود هرگونه پرسشنامه یا فرم جمع آوری اطلاعات در سایر انواع مطالعات ، پیوست و ارسال آن همراه با پروپوزال الزامی است. بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد فوق، از تاریخ درج (17/2/96) بررسی پروپوزال مقدورنخواهد بود.

اهدای تشویقی چاپ مقالات در خصوص مقالات چاپ شده در مجلات Q1 و ده درصد برتر موضوعی

جمعه / 15 اردیبهشت 1396

به اطلاع پژوهشگران محترم دانشگاه علوم پزشکی کردستان می رساند؛ بررسی مقالات چاپ شده در مجلات Q1 و ده درصد برتر موضوعی بنا بر درخواست پژوهشگران صورت خواهد پذیرفت. گفتنی است شناسایی مقالات چاپ شده در مجلات Q1 براساس اعلام پایگاه اطلاعات استنادی Scopus (گزارش اخذ شده از پایگاه SJR) بوده و شامل مقالات چاپ شده از ابتدای سال 2017 میلادی است. اطلاعات تکمیلی در خصوص روند و نحوۀ اهدای تشویقی مقالات چاپ شده در مجلات ده درصد برتر موضوعی متعاقباً اعلام خواهد شد.

اولین شماره از خبرنامۀ علم سنجی با عنوان "پژواک" منتشر شد.

پنجشنبه / 31 فروردین 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

رتبۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نظام رتبه بندی Round (Round University Ranking)

سه‌شنبه / 29 فروردین 1396

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نظام رتبه بندی Round (Round University Ranking) در بین مؤسسات و دانشگاههای ایرانی، در رتبۀ چهارم ایستاد.

مقالات منتشر شدۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در 10% مجلات برتر، براساس شاخص SJR پایگاه اطلاعات استنادی Scopus

دوشنبه / 02 اسفند 1395

لیست مقالات منتشر شدۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در 10% مجلات برتر، براساس شاخص SJR

از واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به عنوان یکی از واحدهای علم سنجی منتخب کشوری تقدیر شد

یکشنبه / 24 بهمن 1395

در "هفتمین همایش رؤسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور" که در تاریخ 23 بهمن ماه 1395 و با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس گروه علم سنجی و انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان 65 دانشگاه کشور در محل کتابخانۀ مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ارائۀ دستاوردها پرداخت. در پایان همایش واحدهای علم سنجی منتخب کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به عنوان یکی از واحدهای منتخب علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار، به جمع دانشگاه های برتر کشور در نظام رتبه بندی ESI پیوست

یکشنبه / 10 بهمن 1395

پیرو اطلاع مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورخ 1395/11/08، در ویرایش اخیر نظام رتبه بندی جهانی ESI یاEssential Science Indicators ماه January سال میلادی 2017، دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار، به جمع دانشگاه های برتر کشور در نظام رتبه بندی ESI پیوسته است.

وضعیت مقالات منتشر شده در مجلات نمایهESCI

دوشنبه / 27 دی 1395

مقالات منتشرشده در مجلات نمایه ESCI که عنوان و چکیده آن ها در پایگاهISI Web of Science قابل جستجو، بازیابی و مشاهده باشند، دارای اعتبار و ارزش مقاله ISI Web of Science خواهند بود.

نحوۀ درج صحیح وابستگی های سازمانی (Affiliation) واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مقالات علمی

یکشنبه / 26 دی 1395

پیرو سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص یکسان سازی وابستگی سازمانی (Affiliation)، واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان وابستگی های سازمانی صحیح دانشکده ها، بیمارستان ها و مراکز تحقیقات تابع دانشگاه را به صورت ذیل اعلام می نماید. با توجه به اینکه معیار ارزشیابی مقالات آدرس دهی صحیح و استاندارد اعلام شده خواهد بود، پژوهشگران محترم بایستی پیش از ارسال مقاله به مجلات مختلف، وابستگی سازمانی (Affiliation) مورد نظر خود را طبق اطلاعات ذیل استخراج نموده و عین عبارت را در مقالۀ خود درج نمایند.

تکمیل و ارایه فرم تعهد نامه اخلاقی جهت دریافت تشویقی چاپ مقاله، به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه اجباری شد.

سه‌شنبه / 09 آذر 1395

با توجه به اهمیت رعایت اصول اخلاق پژوهش و اخلاق نشر، تکمیل و ارایه فرم تعهد نامه اخلاقی جهت دریافت تشویقی چاپ مقاله، به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه اجباری شد. فرم مربوطه باید به همراه مقاله مورد نظر، به هیات تشویقی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه ارایه گردد. فرم مربوطه در آدرس زیر موجود است. http://research.muk.ac.ir/_Pages/Regulations/Default.aspx

سربازی همراه با طی دوره دکترای تخصصی

شنبه / 14 شهریور 1394

بر اساس دستورالعمل بنیاد نخبگان، دانشجویان برگزیده دکترای تخصصی میتوانند بعد از دفاع از عنوان پروپوزال پایان نامه، با ارایه یک طرح تحقیقاتی یا فناوری، کارت پایان خدمت دریافت نمایند. اطلاعات بیشتر در لینک زیر: http://research.muk.ac.ir/_Pages/Regulations/Default.aspx

شورای فناوری دانشگاه تشکیل میگردد.

یکشنبه / 07 تیر 1394

با توجه به تشکیل شورای فناوری دانشگاه جهت سیاستگذاری، حمایت و تصویب طرحهای فناورانه، این شورا در حال تشکیل شدن است. پژوهشگران گرامی که مایل به ارایه طرحهای مرتبط با فناوری سلامت هستند میتوانند پروپوزال مربوطه (پروپوزال طرح فناورانه) که در قسمت دستورالعملها موجود است را تکمیل و به این شورا ارسال نمایند.

دستورالعمل اجرایی نحوه امتیازدهی به فعالیتهای تحقیقاتی دانشجویان پژوهشگر موضوع بند «ک» ماده 2 آیین نامه "تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان"

یکشنبه / 17 خرداد 1394

دستورالعمل اجرایی نحوه امتیازدهی به فعالیتهای تحقیقاتی دانشجویان پژوهشگر موضوع بند «ک» ماده 2 آیین نامه "تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان" در سایت معاونت تحقیقات قرار داده شد و در لینک زیر قابل دسترسی است: http://research.muk.ac.ir/_Pages/Regulations/Default.aspx

بایگانی خبرها