دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به مجموعۀ Cambridge University Press، فراهم شد

چهارشنبه / 24 آبان 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مجموعۀ Cambridge University Press، دسترسی به مجموعۀ ناشر فوق به مدت سه ماه برای دانشگاه علوم پزشکی کردستان فراهم شده است. لازم به ذکر است که ناشر Cambridge بیش از 380 عنوان مجله در موضوعات مختلف از جمله علوم پزشکی، تغذیه، روانپزشکی و .... منتشر می کند. دسترسی آزمایشی به مجموعۀ مجلات ناشر فوق، از طریق آدرس مقدور است: https://www.cambridge.org/core/browse-subjects https://www.cambridge.org/core

دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به مجموعۀ مجلات ناشر JAMA، فراهم شد

چهارشنبه / 24 آبان 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ناشر JAMA، دسترسی به مجموعۀ مجلات ناشر فوق به مدت سه ماه برای دانشگاه علوم پزشکی کردستان فراهم شده است. ناشر مذکور 12 عنوان مجله در موضوعات مختلف از جمله علوم بالینی پزشکی منتشر می کند. علاوه بر این، JAMA Network دربرگیرندۀ فیلم ها و فایل های صوتی آموزشی و منابع آموزش مداوم پزشکی است.

کارگاه های مجازی دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت

سه‌شنبه / 23 آبان 1396

دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت مجموعه کارگاه هایی را تحت عنوان آموزش مداوم اینترنتی جامعه پزشکی برگزار می کند. افراد علاقمند می توانند در دوره های موردنیاز خود شرکت نموده و بلافاصله بعد از گذراندن آزمون،گواهی پایان دوره خود را دریافت نمایند. اساتید، کارکنان و دانشجویان گرامی جهت کسب امتیاز دوره های آنلاین لطفا گواهی هر کارگاه را به صورت مجزا همراه با تاریخ و ساعت پایان دوره به آیدی تلگرام FanSal@ ارسال و یا به صورت حضوری به کارشناسان گروه توسعه فناوری سلامت(طبقه دوم دانشکده پزشکی) تحویل نمایید. راهنمای تصویری شرکت در کارگاه های مجازی دفتر توسعه فناوری سلامت درقسمت دستورالعمل ها موجود می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در میان بیست و دو مؤسسۀ ایرانی در رتبه بندی URAP قرار گرفت

سه‌شنبه / 16 آبان 1396

ویرایش 2017 رتبه بندی دانشگاه ها بر پایه عملکرد علمی «یورَپ» اعلام شد. در این ویرایش که دربارۀ جایگاه مؤسسه های جهان منتشر می شود، نام 22 مؤسسۀ ایرانی (دانشگاه و مرکز آموزش عالی) در میان 2500 مؤسسۀ برتر جهان به چشم می خورد. در این رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جایگاه نوزدهم ایستاد. تعداد مقاله ها، تعداد استنادها، تعداد کل انتشارات، بهره وری علمی، تأثیر پژوهشی و همکاری جهانی، شش سنجۀ اصلی نظام «URAP» برای ارزیابی مؤسسه های آموزش عالی هستند.

به اطلاع پژوهشگران ارجمند می رساند جهت تبدیل وضعیت طرح به وضعیت "خاتمه یافته"، تکمیل فرم "خبر منتج از طرح تحقیقاتی خاتمه یافته" و بارگذاری آن در سامانۀ مدیریت اطلاعات پژوهشی الزامی است.

جمعه / 05 آبان 1396

با توجه به درج خبر منتج از طرح تحقیقاتی خاتمه یافتۀ شما بر اساس فرم "کاربست نتایج تحقیقات؛ ترجمان و انتقال دانش" در "پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور" به نشانی http://news.research.ac.ir/، لطفاً نسبت به تکمیل دقیق و صحیح "فرم کاربست نتایج تحقیقات ترجمان و انتقال دانش" اقدام فرمایید.

شمارۀ مهر ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

یکشنبه / 30 مهر 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور مجموعۀ مجلات ناشر Nature فراهم شد

یکشنبه / 30 مهر 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ناشر Nature، طی اطلاع رسانی مورخ 29 مهرماه آن مرکز محترم، دسترسی آزمایشی (Trial) دانشگاه به مجموعۀ مجلات ناشر مذکور از طریق آدرس http://www.nature.com/siteindex/ از این تاریخ تا پایان سال میلادی 2017 برای پژوهشگران دانشگاه فراهم شده است. لازم به ذکر است که ناشر Nature بیش از 85 عنوان مجله معتیر در موضوعات علوم پزشکی، داروسازی، علوم پایه پزشکی و .... منتشر می کند.

فراخوان اولین دوره از مسابقات سالیانه فنسل(فناوری سلامت)

سه‌شنبه / 25 مهر 1396

دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برای اولین بار مسابقه فنسل( فناوری سلامت) را برگزار می نماید، لذا از کلیه ی علاقه مندان جهت شرکت در مسابقه دعوت به عمل می آورد. امید است برگزاری این مسابقه گامی مثبت در جهت توسعه فناوری سلامت دانشگاه بردارد. نحوه ارسال محصول -طرح -ایده وارائه مشکل: جهت ارسال و شرکت در هر کدام از بخش های مسابقه، محصول_طرح _ایده و ارائه مشکل، فایل های خود را در فرمت مسابقه وبه صورت فایل های موجود در این صفحه تکمیل و به آدرس پست الکترونیک زیر ارسال نمایید. Email: fansel@muk.ac.ir برنامه زمان بندی: اعلام فراخوان در سایت :25/07/ 1396 مهلت ارسال:1396/07/25 لغایت 1396/09/5 اهداء جوایز هم زمان با جشنواره هفته پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان در آذرماه 1396 ارتباط با ما: آدرس پست الکترونیک فنسل: fansel@muk.ac.ir آدرس سایت:research.muk.ac.ir شماره تماس مستقیم فنسل: 08733664643داخلی8202 شمار تماس فنسل: 09180138780 آدرس کانال فنسل: Fansel_muk@

بیست و سومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی

یکشنبه / 23 مهر 1396

احتراماً نظر به برگزاری بیست و سومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی، به استحضار می رساند فرایند ثبت نام و ارسال آثار برای این دوره ازجشنواره ازتاریخ 22/7/96 لغایت 22/8/96 به صورت آنلاین و از طریق سامانه جشنواره به آدرس های "razi.hbi.ir" ، "razi.research.ac.ir" و"razifestival.ir" امکانپذیر است

فراخوان ارائۀ عناوین پژوهشی برتر به مناسبت بزرگداشت هفتۀ پژوهش؛ اعطای "گرنت پژوهشی"

یکشنبه / 16 مهر 1396

به اطلاع کلیه اعضای محترم هیات علمی ،دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران عرصه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی کردستان می رساند به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش و با مساعدت ویژه ریاست محترم دانشگاه به 5 عنوان برتر گرنت پژوهشی بدون محدودیت تا سقف دویست و پنجاه میلیون ریال اعطا می گردد. موضوعات پژوهشی باید علاوه بر رعایت جنبه کاربردی ،خلاقانه بوده و شامل موارد زیر باشد: • عنوان منسجم و گویا • بیان مسئله • ضرورت انجام پژوهش • خلاصه ای از روش اجرا (در حد یک پاراگراف) متقاضیان باید موضوع پژوهشی خود را در قالب چکیده (250 کلمه) از طریق سامانه پژوهشی دانشگاه مطابق روند ارسال پروپوزال جدید به شورای بررسی گرنت پژوهشی سال 1396 ارسال و در صورت مشکل با داخلی 8341 یا 8251 تماس حاصل نمایند.

ضرورت تعریف پروفایل Google Scholar Citation توسط اعضای هیئت علمی

شنبه / 15 مهر 1396

با توجه به رونمایی از اطلاعات پروفایل Google Scholar اعضای هیئت علمی در فاز دوم توسعۀ سامانۀ علم سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ایجاد امکان مشاهده، ارزیابی و رصد اطلاعات مربوط به تولیدات علمی ایشان؛ ضرورت دارد اعضای محترم هیئت علمی که تاکنون موفق به تعریف این پروفایل نشده اند، تا پایان شهریور ماه جاری، با استفاده از راهنمای تعریف پروفایل Google Scholar نسبت به تعریف و فعال سازی پروفایل خود اقدام کرده و URL پروفایل خود را همراه با نام و نام خانوادگی، به نشانی پست الکترونیک sci@muk.ac.ir ارسال فرمایند. در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سؤال در روند تعریف پروفایل با کارشناس علم سنجی دانشگاه؛ خانم انصاری، به شمارۀ تماس 33664649 تماس حاصل فرمایید.

اعلام خاتمه حقوقی طرح های تحقیقاتی

شنبه / 01 مهر 1396

پژوهشگران گرامی،جهت اعلام خاتمه حقوقی طرح های تحقیقاتی ،مقالات حاصل از طرح تحقیقاتی تان را به هیئت خاتمه حقوقی ارسال فرمایید. (از صفحه شخصی قسمت سوابق پژوهشی من)

شمارۀ شهریور ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

پنجشنبه / 30 شهریور 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

نتایج طرح های تحقیقاتی دانشگاه در "پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور" ثبت می شوند.

دوشنبه / 27 شهریور 1396

نتایج طرح های تحقیقاتی دانشگاه در "پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور" ثبت می شوند. با توجه به ضرورت کاربست نتایج تحقیقات و اطلاع رسانی نتایج منتج از طرح های تحقیقاتی، نتایج طرح های تحقیقاتی دانشگاه در پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور ثبت می شود. بدین منظور از پژوهشگران ارجمندی که طرح های تحقیقاتی ایشان پایان یافته و در مرحلۀ خاتمه یافتۀ اجرایی در شش ماهۀ اول سال 1396 قرار دارد، دعوت می شود نسبت به ارسال اطلاعات خبر حاصل از طرح تحقیقاتی خود اقدام فرمایند.

همزمان با هفته دولت، از فاز دوم توسعۀ سامانۀ علم سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد

یکشنبه / 12 شهریور 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همزمان با هفته دولت، از فاز دوم توسعۀ سامانۀ علم سنجی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد. در توسعۀ اخیر، اطلاعات پروفایل Google Scholar اعضای هیئت علمی نیز به پروفایل سامانۀ علم سنجی ایشان افزوده شد. بدین ترتیب در صفحۀ اصلی سامانۀ علم سنجی در آدرس http://isid.research.ac.ir با انتخاب دکمۀ Google Scholar در بخش میانی صفحه، اطلاعات و شاخص های اعضای هیات علمی براساس پروفایلGoogle Scholar ایشان قابل مشاهده، ارزیابی و رصد خواهد بود.

شمارۀ مرداد ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

سه‌شنبه / 31 مرداد 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای 2017 نظام رتبه بندی جهانی Webometrics

چهارشنبه / 11 مرداد 1396

به گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی؛ رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای 2017 نظام رتبه بندی جهانی Webometrics منتشر شد. این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وب سایت های دانشگاهی آنان می پردازد. براین اساس وب سایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی براساس 4 شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه، تعداد استنادات محققین پُراستناد دانشگاه در Google Scholar Citations Service، تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین 10% مقالات پُراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago و تعداد لینک های داده شده به سایت دانشگاه، ارزیابی و رتبه بندی می شوند. دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این رتبه بندی، با 40 رتبه رشد نسبت به رتبه بندی ارائه شده در جولای 2017، در رتبۀ 17 ایستاد.

دسترسی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به پایگاه اولریخ (Ulrich) فراهم شد

یکشنبه / 01 مرداد 1396

به اطلاع می رساند با پیگیری های صورت گرفته مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمیِ معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دسترسی به پایگاه Ulrich که بانک اطلاعاتی در برگیرنده اطلاعات بیش از 300،000 عنوان نشریه ادواری، مجلات علمی، پژوهشی و روزنامه های جهان است در نشانی اینترنتی http://ulrichsweb.serialssolutions.com برقرار شده است. اطلاعات پایگاه مذکور شامل عنوان مجله، ISSN، موضوع مجله، آدرس اینترنتی و پستی مجله، وضعیت و تناوب انتشار، کشور محل انتشار، قیمت و بانک های اطلاعاتی نمایه کنندۀ مجله است. یکی از کارکردهای مهم این پایگاه، انتخاب مجله مناسب برای انتشار مقالات پژوهشگران و اعضای هیات علمی است.

شمارۀ تیر ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

شنبه / 31 تیر 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

برگزاری چهارمین فراخوان برنامه پزشک پژوهشگر

یکشنبه / 25 تیر 1396

احتراما با عنایت به برگزاری چهارمین فراخوان برنامه پزشک پژوهشگر، علاقمندان واجد شرایط جهت ثبت نام می توانند به سامانه rcd.research.ac.ir مراجعه و اقدام به تکمیل فرم های مربوطه در این سامانه نمایند. شایان ذکر است که مهلت ثبت نام حداکثر تا 15/5/96 می باشد.

اطلاع از آخرین و جدیدترین گزارش های تولیدات علمی پژوهشگران و رتبه بندی های دانشگاه علوم پزشکی کردستان

جمعه / 23 تیر 1396

برای اطلاع از آخرین و جدیدترین گزارش های تولیدات علمی پژوهشگران و رتبه بندی های دانشگاه علوم پزشکی کردستان، نحوۀ درج صحیح وابستگی سازمانی واحدهای تابع دانشگاه، راهنماهای آموزشی، دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی، بانکها و پیوندهای مفید، ژورنال یاب های داخلی و خارجی، شماره های خبرنامۀ علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان (پژواک) و اطلاعیه های مهم علم سنجی به سایت واحد علم سنجی (لینک موجود در سایت معاونت تحقیقات و فناوری) مراجعه فرمایید.

دسترسی به مقالات پراستناد 10 سال اخیر دنیا در Classic papers

یکشنبه / 18 تیر 1396

مقالات کلاسیک گوگل اسکالر؛ گزینۀ جدید گوگل اسکالر برای معرفی مقالات پراستناد دنیا در 10 سال اخیر (2017-2006) است. آمار اعلام شده از سوی گوگل اسکالر مربوط به ماه می 2017 است. امکان شناسایی مقالات پر استناد در حوزه ها ی موضوعی مختلف با این گزینه، ایجاد شده است. مقالات کلاسیک؛ شامل پژوهش های بدیع به زبان انگلیسی است و شامل مقالات مروری، مقالات مقدماتی، سرمقاله ها، راهنماها و دستورالعمل ها، یادداشت ها و .. نمی شود.

شمارۀ خرداد خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

چهارشنبه / 31 خرداد 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

اعلام اولویت های پژوهشی دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر

سه‌شنبه / 30 خرداد 1396

دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت پایان نامه های دانشجویان ارشد و دکتری اقدام به ارائه عناوین اولویت های پژوهشی نموده است.

مقالات Q1 پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کردستان،در پایگاه استنادی Scopus خرداد 1396 (May 2017)

دوشنبه / 29 خرداد 1396

لیست مقالات پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کردستان، نمایه شده در مجلات Q1 پایگاه اطلاعات استنادی Scopus تا خرداد 1396 (May 2017)، در وب سایت علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان قابل مشاهده و دسترسی است.

دسترسی به مجلات علمی-پژوهشی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بانک اطلاعات نشریات علوم پزشکی کشور

جمعه / 26 خرداد 1396

بانک اطلاعات نشریات علوم پزشکی کشور، با هدف ارائه کامل اطلاعات مجلات علمی پژوهشی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در آدرس http://journals.research.ac.ir پیاده سازی و اجرا شده است.

دستورالعمل و نحوه پذیرش دانشجوی دوره دکتری پژوهشی

چهارشنبه / 24 خرداد 1396

جهت اطلاع از آخرین تغییرات در رابطه با دستورالعمل و نحوه پذیرش دانشجویان دوره دکتری پژوهشی(PhD By Research) در مراکز تحقیقاتی دانشگاههای علوم پزشکی کشور به قسمت دستوالعمل ها مراجعه نمائید.

شمارۀ اردیبهشت خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

یکشنبه / 31 اردیبهشت 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

چاپ کتاب "راهنمای تصویری پایگاه اطلاعات استنادی و ابزارهای علم سنجی؛ Scopus، Scimago، ORCID (جلد اول)

چهارشنبه / 20 اردیبهشت 1396

کتاب "راهنمای تصویری پایگاه اطلاعات استنادی و ابزارهای علم سنجی؛ Scopus، Scimago، ORCID (جلد اول)" واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان چاپ شد.

قابل توجه پژوهشگران محترم دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مطالعات کارآزمایی بالینی

یکشنبه / 17 اردیبهشت 1396

با توجه به مصوبه کمیته اخلاق دانشگاه مورخ 29/1/1396، و نامه معاون محترم پژوهشی دانشگاه (4120/6655/14 مورخ 11/2/1396) جهت تسریع بررسی پروپوزالهای کلیه مطالعات کارآزمایی بالینی، لازم است"فرم اطلاعاتی بیمار" مطابق الگوی ارائه شده در سامانه مدیریت امور پژوهشی دانشگاه (قسمت دستورالعملها) ، تهیه شود و قبل از ارسال به هر یک از شوراها به پروپوزال پیوست شود. لازم به ذکر است فرم مزبور برای هر طرح تحقیقاتی اختصاصی است (و معمولا" قبل از اخذ رضایت آگاهانه از بیمار در اختیار وی، قیم و یا وکیل او قرار میگیرد) . در صورت وجود هرگونه پرسشنامه یا فرم جمع آوری اطلاعات در سایر انواع مطالعات ، پیوست و ارسال آن همراه با پروپوزال الزامی است. بدیهی است در صورت عدم رعایت موارد فوق، از تاریخ درج (17/2/96) بررسی پروپوزال مقدورنخواهد بود.

اهدای تشویقی چاپ مقالات در خصوص مقالات چاپ شده در مجلات Q1 و ده درصد برتر موضوعی

جمعه / 15 اردیبهشت 1396

به اطلاع پژوهشگران محترم دانشگاه علوم پزشکی کردستان می رساند؛ بررسی مقالات چاپ شده در مجلات Q1 و ده درصد برتر موضوعی بنا بر درخواست پژوهشگران صورت خواهد پذیرفت. گفتنی است شناسایی مقالات چاپ شده در مجلات Q1 براساس اعلام پایگاه اطلاعات استنادی Scopus (گزارش اخذ شده از پایگاه SJR) بوده و شامل مقالات چاپ شده از ابتدای سال 2017 میلادی است. اطلاعات تکمیلی در خصوص روند و نحوۀ اهدای تشویقی مقالات چاپ شده در مجلات ده درصد برتر موضوعی متعاقباً اعلام خواهد شد.

اولین شماره از خبرنامۀ علم سنجی با عنوان "پژواک" منتشر شد.

پنجشنبه / 31 فروردین 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر خواهد شد.

رتبۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نظام رتبه بندی Round (Round University Ranking)

سه‌شنبه / 29 فروردین 1396

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نظام رتبه بندی Round (Round University Ranking) در بین مؤسسات و دانشگاههای ایرانی، در رتبۀ چهارم ایستاد.

مقالات منتشر شدۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در 10% مجلات برتر، براساس شاخص SJR پایگاه اطلاعات استنادی Scopus

دوشنبه / 02 اسفند 1395

لیست مقالات منتشر شدۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در 10% مجلات برتر، براساس شاخص SJR

از واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به عنوان یکی از واحدهای علم سنجی منتخب کشوری تقدیر شد

یکشنبه / 24 بهمن 1395

در "هفتمین همایش رؤسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور" که در تاریخ 23 بهمن ماه 1395 و با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس گروه علم سنجی و انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان 65 دانشگاه کشور در محل کتابخانۀ مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ارائۀ دستاوردها پرداخت. در پایان همایش واحدهای علم سنجی منتخب کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به عنوان یکی از واحدهای منتخب علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار، به جمع دانشگاه های برتر کشور در نظام رتبه بندی ESI پیوست

یکشنبه / 10 بهمن 1395

پیرو اطلاع مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورخ 1395/11/08، در ویرایش اخیر نظام رتبه بندی جهانی ESI یاEssential Science Indicators ماه January سال میلادی 2017، دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار، به جمع دانشگاه های برتر کشور در نظام رتبه بندی ESI پیوسته است.

وضعیت مقالات منتشر شده در مجلات نمایهESCI

دوشنبه / 27 دی 1395

مقالات منتشرشده در مجلات نمایه ESCI که عنوان و چکیده آن ها در پایگاهISI Web of Science قابل جستجو، بازیابی و مشاهده باشند، دارای اعتبار و ارزش مقاله ISI Web of Science خواهند بود.

نحوۀ درج صحیح وابستگی های سازمانی (Affiliation) واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مقالات علمی

یکشنبه / 26 دی 1395

پیرو سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص یکسان سازی وابستگی سازمانی (Affiliation)، واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان وابستگی های سازمانی صحیح دانشکده ها، بیمارستان ها و مراکز تحقیقات تابع دانشگاه را به صورت ذیل اعلام می نماید. با توجه به اینکه معیار ارزشیابی مقالات آدرس دهی صحیح و استاندارد اعلام شده خواهد بود، پژوهشگران محترم بایستی پیش از ارسال مقاله به مجلات مختلف، وابستگی سازمانی (Affiliation) مورد نظر خود را طبق اطلاعات ذیل استخراج نموده و عین عبارت را در مقالۀ خود درج نمایند.

آیین نامه ایجاد لاینهای پژوهشی فردی

یکشنبه / 26 دی 1395

آیین نامه ای جهت ایجاد لاینهای پژوهشی فردی به تصویب شورای پژوهشی دانشگاه رسید.

تکمیل و ارایه فرم تعهد نامه اخلاقی جهت دریافت تشویقی چاپ مقاله، به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه اجباری شد.

سه‌شنبه / 09 آذر 1395

با توجه به اهمیت رعایت اصول اخلاق پژوهش و اخلاق نشر، تکمیل و ارایه فرم تعهد نامه اخلاقی جهت دریافت تشویقی چاپ مقاله، به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه اجباری شد. فرم مربوطه باید به همراه مقاله مورد نظر، به هیات تشویقی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه ارایه گردد. فرم مربوطه در آدرس زیر موجود است. http://research.muk.ac.ir/_Pages/Regulations/Default.aspx

سربازی همراه با طی دوره دکترای تخصصی

شنبه / 14 شهریور 1394

بر اساس دستورالعمل بنیاد نخبگان، دانشجویان برگزیده دکترای تخصصی میتوانند بعد از دفاع از عنوان پروپوزال پایان نامه، با ارایه یک طرح تحقیقاتی یا فناوری، کارت پایان خدمت دریافت نمایند. اطلاعات بیشتر در لینک زیر: http://research.muk.ac.ir/_Pages/Regulations/Default.aspx

شورای فناوری دانشگاه تشکیل میگردد.

یکشنبه / 07 تیر 1394

با توجه به تشکیل شورای فناوری دانشگاه جهت سیاستگذاری، حمایت و تصویب طرحهای فناورانه، این شورا در حال تشکیل شدن است. پژوهشگران گرامی که مایل به ارایه طرحهای مرتبط با فناوری سلامت هستند میتوانند پروپوزال مربوطه (پروپوزال طرح فناورانه) که در قسمت دستورالعملها موجود است را تکمیل و به این شورا ارسال نمایند.

دستورالعمل اجرایی نحوه امتیازدهی به فعالیتهای تحقیقاتی دانشجویان پژوهشگر موضوع بند «ک» ماده 2 آیین نامه "تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان"

یکشنبه / 17 خرداد 1394

دستورالعمل اجرایی نحوه امتیازدهی به فعالیتهای تحقیقاتی دانشجویان پژوهشگر موضوع بند «ک» ماده 2 آیین نامه "تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان" در سایت معاونت تحقیقات قرار داده شد و در لینک زیر قابل دسترسی است: http://research.muk.ac.ir/_Pages/Regulations/Default.aspx

بایگانی خبرها