"شمارۀ اسفند ماه 1398 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد"

سه‌شنبه / 12 اسفند 1399

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود. "پژواک" را در "وبسایت واحد علم سنجی و انتشارات" دنبال کنید. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

برگزاری کارگاه "ثبت بیماریها و پیامدهای سلامت"

یکشنبه / 10 اسفند 1399

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار می کند: کارگاه «ثبت بیماریها و پیامدهای سلامت» روز چهارشنبه، 13 اسفندماه99 از ساعت 12 الی 14 مدرس: سرکار خانم دکتر معصومه عباسی (عضو محترم هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه) گروه هدف: اعضا هیات علمی، دانشجویان، کارمندان و پژوهشگران لینک برگزاری از طریق adobe connect: http://vc3.muk.ac.ir/pardis

اهمیت ایجاد و تعریف پروفایل کاربری Google Scholar به منظور افزایش رؤیت پذیری تولیدات علمی

شنبه / 09 اسفند 1399

احتراماً به استحضار کلیۀ اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران ارجمند می رساند؛ با توجه به اهمیت ایجاد و تعریف پروفایل کاربری Google Scholar به منظور افزایش رؤیت پذیری تولیدات علمی، ضروری است هر یک از پژوهشگران نسبت به تعریف و بررسی اطلاعات مقالات نمایه شده در پروفایل Google Scholar خود اقدام نموده و در صورت بروز هر گونه مشکل، مراتب را به واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه (داخلی 8258) و یا نشانی پست الکترونیک sci@muk.ac.ir اطلاع فرمایند. لازم به ذکر است جهت سهولت در اصلاح اطلاعات، شیوه نامۀ "نحوۀ اصلاح مقالات در پروفایل Google Scholar" توسط واحد علم سنجی تنظیم و در قسمت "دستورالعمل ها" در سامانۀ مدیریت امور پژوهشی قرار گرفته است. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

درج صحیح وابستگی های سازمانی (Affiliation) واحدهای تابعۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مقالات علمی

چهارشنبه / 15 بهمن 1399

احتراماً به استحضار می رساند پیرو سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص یکسان سازی وابستگی های سازمانی (Affiliation)، واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان وابستگی های سازمانی صحیح معاونت ها، مدیریت ها، دانشکده ها، بیمارستان ها و مراکز تحقیقات تابعۀ دانشگاه را اعلام داشته است. با توجه به اینکه معیار ارزشیابی مقالات، آدرس دهی صحیح و استاندارد اعلام شده خواهد بود، پژوهشگران محترم بایستی پیش از ارسال مقاله به مجلات، وابستگی سازمانی (Affiliation) صحیح خود را طبق اطلاعات مندرج در فایل استخراج و عین عبارت را در مقالۀ خود درج نمایند. لازم به ذکر است فایل "نحوۀ درج صحیح وابستگی سازمانی (Affiliation) واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان" به همین نام در سامانۀ مدیریت اطلاعات پژوهشی دانشگاه، قسمت "دستورالعمل ها" بارگذاری شده است. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه ژانویه 2021 نظام رتبه بندی جهانی Webometrics

دوشنبه / 13 بهمن 1399

به گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی؛ رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه ژانویه 2021 نظام رتبه بندی جهانیWebometrics منتشر شد. این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وب سایت های دانشگاهی آنان می پردازد. براین اساس وب سایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی براساس 3 شاخص تعداد ارجاع یا لینک های برقرار شده از سایر سایت ها به سایت دانشگاه (شاخص Visibility با وزن 50%)، تعداد استنادات 210 نویسندۀ پُراستناد دانشگاه در Google Scholar (شاخص Transparency/Openness با وزن 10%) و تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین 10% مقالات پُراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago (شاخص Excellence/scholar با وزن 40%) ارزیابی و رتبه بندی می شوند. در رتبه بندی ارائه شده، دانشگاه علوم پزشکی کردستان با 14 امتیاز بهبود نسبت به جولای 2020 و با یک رتبه ارتقاء، در جایگاه 37 کشوری ایستاد.

دسترسی به "سامانۀ مشابهت یاب" به عنوان یکی از سامانه های نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران "نوپا"

شنبه / 13 دی 1399

احتراماً به استحضار می رساند پیرو اطلاع رسانی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، "سامانۀ مشابهت یاب" به عنوان یکی از سامانه های نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران "نوپا" در آدرس https://ppc.research.ac.ir/ و در پروفایل اعضای محترم هیأت علمی در سامانۀ علم سنجی (ISID) با نام کاربری و کلمۀ عبور کدملی/کدملی ایشان قابل دسترسی و استفاده است. بدین وسیله ضمن اطلاع رسانی وجود دسترسی از شما عضو محترم هیأت علمی دعوت می شود جهت بررسی مقالات خود به لحاظ مشابهت و میزان مصادیق سرقت علمی و ادبی به صورت رایگان، به سامانۀ مذکور مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است انجام بررسی توسط "سامانۀ مشابهت یاب" بر اساس iThenticate (Plagiarism Detection Software) انجام می شود.

رونمایی از "سامانۀ جامع طرح های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور"

جمعه / 28 آذر 1399

احتراماً به استحضار کلیۀ اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران ارجمند می رساند؛ پیرو اطلاع رسانی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، "سامانۀ جامع طرح های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور" به عنوان یکی از سامانه های نظام نوین اطلاعات پژوهش پزشکی ایران "نوپا" در آدرس https://rpis.research.ac.ir/ راه اندازی و همزمان با هفتۀ پژوهش رونمایی شده است. این سامانه در برگیرندۀ عناوین و اطلاعات بیش از 200 هزار عنوان طرح تحقیقاتی و پایان نامۀ دانشگاه های علوم پزشکی است. در این سامانه از طریق جستجوی ساده و پیشرفته، می توان اطلاعات طرح های تحقیقاتی و پایان نامه های مصوب و خاتمه یافتۀ دانشگاه ها را بازیابی نمود. از این سامانه برای جلوگیری از تکرار پژوهش های قبلی و بررسی عناوین تکراری و به زودی برای مشابهت یابی عناوین و متن پروپوزال ها و گزارش نهایی طرح های تحقیقاتی و پایان نامه ها استفاده خواهد شد. اطلاعات سامانۀ مذکور سحرگاه هر روز به روزرسانی می شود. واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

شروع فرایند انتخاب پژوهشگران برتر در حوزه های پژوهشی و فناوری دانشگاه در سال 1399

پنجشنبه / 22 آبان 1399

به طلاع کلیه پژوهشگران گرامی و اعضا محترم هیات علمی می رساند همچون سالیان گذشته، معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه نسبت به انتخاب و تجلیل از پژوهشگران برتر در حوزه های پژوهشی و فناوری در سال 1399 اقدام خواهد نمود. به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم معرفی پژوهشگران برتر امسال به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد. آئین نامه انتخاب فعالیتهای پژوهشی و فناوری برتر سال 1399 دانشگاه علوم پزشکی کردستان در قسمت دستورالعملهای سامانه مدیریت امور پژوهشی دانشگاه(http://research.muk.ac.ir/_Pages/Default.aspx) قابل دسترسی است. توجه به موارد زیر ضروری است: 1- متقاضیان محترم حداکثر تا پایان وقت اداری 1 آذر ماه 99 باید مدارک و مستندات خود را تحویل دهند. به مدارکی که بعد از این تاریخ ارائه شود ترتیب اثر داده نخواهد شد. 2- اعضای محترم هیات علمی متقاضی انتخاب بعنوان "پژوهشگر برتر هیات علمی" مدارک خود را به معاونت پژوهشی دانشکده مربوطه تحویل دهند. 3- متقاضیان سایر بندهای آئین نامه، مدارک خود را به سرکار خانم میدیا باباحاجیانی (دانشکده پزشکی، طبقه اول، اتاق 111) تحویل دهند.

کسب رتبه علمی پژوهشی مجله Chronic Diseases Journal

شنبه / 12 مهر 1399

به اطلاع کلیه اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران می رساند که مجله انگلیسی زبان دانشکده پزشکی (Chronic Diseases Journal)موفق به کسب رتبه علمی پژوهشی شد.

لزوم تحویل نسخه چاپی یا الکترونیکی کتب تایید شده به شورای انتشارات دانشگاه

دوشنبه / 31 شهریور 1399

به اطلاع کلیه اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان و پژوهشگران محترم دانشگاه علوم پزشکی کردستان می رساند که صدور هر گونه گواهی و یا تاییدیه کتاب منوط به تحویل دو نسخه چاپی یا نسخه الکترونیکی کتاب تایید شده در شورای مذکور که مزین به لوگوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گشته است می باشد. اداره انتشارات دانشگاه علوم پزشکی کردستان

اصلاح دسترسی اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران به ایمیل آکادمیک

یکشنبه / 23 شهریور 1399

به اطلاع اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران گرامی می رساند؛ در راستای افزایش امنیت دسترسی به ایمیل آکادمیک و حفاظت از اطلاعات علمی و شخصی شما، رمز عبور کلیۀ ایمیل های آکادمیک بازتعریف گردیده است. لذا خواهشمند است جهت دریافت کلمۀ عبور جدید خود با داخلی (8341) واحد فناوری اطلاعات پردیس تماس فرمایید. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

دسترسی به سامانه مشابهت یاب جهت اعضای هیات علمی

سه‌شنبه / 11 شهریور 1399

به اطلاع می رساند همزمان با گرامیداشت هفته دولت، امکان دسترسی اعضای محترم هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت یاب در آدرس https://ppc.research.ac.ir جهت بررسی سرقت علمی مقالات فراهم گردید

انتشار "ماهنامۀ خبری تحلیلی مرکز منطقه ای- ISC"

چهارشنبه / 29 مرداد 1399

به اطلاع اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران گرامی می رساند؛ "ماهنامۀ خبری تحلیلی مرکز منطقه ای- ISC" به منظور معرفی و تشریح دقیق دستاوردهای علمی، آمار تولید علم در ایران و همچنین رتبۀ دانشگاه های ایران و سایر خبرهای علمی، به صورت الکترونیکی توسط ادارۀ روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) تهیه و تدوین شده است. جهت مشاهده و مطالعۀ "ماهنامۀ خبری تحلیلی مرکز منطقه ای- ISC" کلیک کنید. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

عدم استفاده از شاخص SCImago Journal Rank یا SJR در روندها و تصمیم گیری های پژوهشی و آموزشی

سه‌شنبه / 28 مرداد 1399

به اطلاع اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران گرامی می رساند؛ نظر به اطلاع رسانی معاونت محترم تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص عدم شفافیت و یا اشتباه در محاسبۀ شاخص SCImago Journal Rank یا SJR، استفاده از شاخص SJR و چارک های مجلات مبتنی بر آن و اطلاعات سایت SCImago Journal Rank در روندها و تصمیم گیری های پژوهشی و آموزشی، اعم از ارتقاء و ترفیع اعضای هیات علمی، تخصیص گرنت ها و منابع پژوهشی، ارزیابی ها و ارزشیابی های اعضای هیات علمی و امتیازدهی مقالات، جشنواره ها و انتخاب مجلات و پژوهشگران برتر و مشابه آن توصیه نمی شود. بنابراین به منظور دقتو صحت بیشتر در ارزیابی های پژوهشی، به جای شاخص فوق، از شاخص CiteScore که توسط بانک اطلاعاتی Scopus محاسبه و گزارش می شود و یا شاخص Impact Factor استفاده خواهد شد. اطلاعات مربوط به آخرین ویرایش شاخص های CiteScore و IF مجلات و چارک های محاسبه شده براساس آن در سامانه منبع یاب در نشانیhttps://rsf.research.ac.ir در دسترس است. لازم به ذکر است که چارک (Q)های سامانۀ منبع یاب براساس شاخص های CiteScore و IF بوده و ارتباطی به شاخص SJR ندارد. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای 2020 نظام رتبه بندی جهانی Webometrics

دوشنبه / 13 مرداد 1399

به گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی؛ رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای 2020 نظام رتبه بندی جهانیWebometrics منتشر شد. این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وب سایت های دانشگاهی آنان می پردازد. براین اساس وب سایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی براساس 4 شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه، تعداد استنادات محققین پُراستناد دانشگاه در Google Scholar Citations Service، تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین 10% مقالات پُراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago و تعداد لینک های داده شده به سایت دانشگاه، ارزیابی و رتبه بندی می شوند.

"رتبه بندی مجلات علوم پزشکی کشور برحسب مقادیر Impact Factor سال 2019"

یکشنبه / 15 تیر 1399

به اطلاع کلیۀ اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران ارجمند می رساند؛ "رتبه بندی مجلات علوم پزشکی کشور برحسب مقادیر Impact Factor سال 2019" از سوی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی، معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد. در این رتبه بندی، مقادیر IF، تغییرات IF، رتبه بندی جهانی در رشتۀ موضوعی و چارک مربوطه در رشتۀ موضوعی درج شده است. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

دسترسی به شبکۀ نویسندگان همکار از طریق سامانۀ علم سنجی اعضای هیأت علمی ISID

یکشنبه / 08 تیر 1399

احتراماً به استحضار کلیۀ اعضای محترم هیأت علمی می رساند که در توسعۀ اخیر سامانۀ علم سنجی اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت، شبکۀ نویسندگان همکار به صفحات افراد در سامانه افزوده شده است. با کمک این امکان که در انتهای صفحۀ پروفایل هر فرد در سامانۀ علم سنجی قرارگرفته است می توان به بررسی مقالات مشترک هر فرد با سایر اعضا پرداخت و به شبکۀ همکاری (نویسندگی مشترک مقالات) بین ایشان پی برد. با ایجاد این امکان، ضمن مشاهدۀ شبکه، امکان مشاهدۀ گسترش شبکه و یا جابحایی آن با کلیک روی عکس یا نام هر فرد، وجود دارد. در این شبکۀ همکاری، امکان مشاهدۀ افراد تا 50 نویسنده همکار، به صورت درون دانشگاهی، ملی و یا کلی وجود دارد.

شمارۀ خرداد ماه 1399 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

پنجشنبه / 29 خرداد 1399

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

انتشار «دستورالعمل اجرایی حمایت از فعالیت های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان»

چهارشنبه / 14 خرداد 1399

در راستای اجرای سیاست توسعۀ تحقیق، پژوهش و جهت دهی به فعالیت های پژوهشی دانشگاه و به منظور حمایت از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کردستان، «دستورالعمل اجرایی حمایت از فعالیت های پژوهشی دانشگاه» براساس «آیین نامۀ جامع مدیریت دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری»، جهت سال 1399 توسط معاونت تحقیقات و فناوری تنظیم و اعلام شده است. پژوهشگران ارجمند می توانند جهت مشاهده و بهره برداری از «دستورالعمل اجرایی حمایت از فعالیت های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی کردستان» به سامانۀ مدیریت اطلاعات پژوهشی/قسمت دستورالعمل ها مراجعه و نسبت به دریافت فایل اقدام نمایند.

درج صحیح وابستگی های سازمانی (Affiliation) واحدهای تابعۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مقالات علمی

سه‌شنبه / 13 خرداد 1399

احتراماً به استحضار می رساند پیرو سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص یکسان سازی وابستگی های سازمانی (Affiliation)، واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان وابستگی های سازمانی صحیح معاونت ها، مدیریت ها، دانشکده ها، بیمارستان ها و مراکز تحقیقات تابعۀ دانشگاه را اعلام داشته است. با توجه به اینکه معیار ارزشیابی مقالات، آدرس دهی صحیح و استاندارد اعلام شده خواهد بود، پژوهشگران محترم بایستی پیش از ارسال مقاله به مجلات، وابستگی سازمانی (Affiliation) صحیح خود را طبق اطلاعات مندرج در فایل استخراج و عین عبارت را در مقالۀ خود درج نمایند. لازم به ذکر است فایل "نحوۀ درج صحیح وابستگی سازمانی (Affiliation) واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان" به همین نام در سامانۀ مدیریت اطلاعات پژوهشی دانشگاه، قسمت "دستورالعمل ها" بارگذاری شده است. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

دسترسی به نسخه جدید پایگاه اطلاعاتی PubMed

سه‌شنبه / 06 خرداد 1399

به اطلاع اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان و پژوهشگران می رساند با پیگیری های صورت گرفته از سوی مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی، مشکل دسترسی به نسخۀ جدید پایگاه اطلاعاتی PubMed در آدرس https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov در کل کشور برطرف شده و اکنون دسترسی کاربران به آسانی و به طور مستقیم به ویرایش جدید این پایگاه در نشانی https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/ مقدور شده است. لازم به ذکر است آدرس کوتاه www.pubmed.com برای دسترسی به بانک اطلاعاتی PubMed فعال نیست و به جای نشانی پیشین، نشانی کوتاهwww.pubmed.gov جایگزین شده است.

شمارۀ اردیبهشت ماه 1399 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

دوشنبه / 29 اردیبهشت 1399

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

شمارۀ فروردین ماه 1399 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

شنبه / 30 فروردین 1399

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

ضرورت بررسی عناوین و اطلاعات مجلات در "فهرست مجلات نامعتبر و جعلی" وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شنبه / 30 فروردین 1399

به اطلاع کلیۀ اعضای محترم هیأت علمی و پژوهشگران ارجمند می رساند؛ با توجه به وجود مجلات نامعتبر و یا جعلی در بین مجلات، لازم است پیش از انتخاب نهایی مجلۀ مورد نظر خود جهت ارسال مقاله، نسبت به بررسی عنوان و اطلاعات مجله در "فهرست مجلات نامعتبر و جعلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی" اقدام فرموده و در صورت نیاز به راهنمایی به کارشناس واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان؛ خانم معصومه انصاری مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است کارگاه های آموزشی مرتبط در این خصوص برنامه ریزی شده و به محض ایجاد ثبات در کنترل بیماری و اجازۀ برگزاری جلسات و کارگاه ها، به نحو مقتضی اطلاع رسانی و برگزار خواهند شد. واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

بررسی مقالات اعضای محترم هیات علمی و پژوهشگران از نظر سرقت علمی

یکشنبه / 24 فروردین 1399

احتراما به اطلاع کلیه اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می رساند جهت بررسی مقالات خود از نظر سرقت علمی قبل از اقذام به انتشار ، مقالات خود را به هیات بررسی مقالات از نظر سرقت علمی ارسال فرمایید. بدین منظور پس از ورود به سامانه مدیریت امور پژوهشی (ژیرو) در قسمت درخواستهای من بر روی ارایه درخواست جدیدکلیک نموده و از منوی مربوطه بررسی سرقت ادبی را انتخاب سپس فایل مقاله را پیوست نموده و در گام آخر از منوی هیات بررسی ، هیات ارزیابی مقالات از نظر سرقت ادبی را انتخاب و سپس تایید فرمایید.

درج بازخورد در سامانۀ علم سنجی اعضای هیأت علمی (ISID)

چهارشنبه / 28 اسفند 1398

به اطلاع اعضای محترم هیأت علمی می رساند؛ ضروریست نسبت به مراجعه به پروفایل خود در سامانۀ علم سنجی اعضای هیأت علمی به نشانی http://isid.research.ac.ir/ اقدام و نسبت به بررسی صحت اطلاعات و وجود تصویردر پروفایل خود اطمینان حاصل فرمایید. در صورت وجود هر گونه مغایرت و یا نقص در اطلاعات، نسبت به تکمیل و ارسال "بازخورد" از طریق ورود به پروفایل (طبق راهنما) اقدام و مراتب را گزارش فرمایید. لازم به ذکر در صورت عدم تکمیل و ارسال گزارش، مسئولیت هر گونه مغایرت و یا نشر اطلاعات نادرست، بر عهدۀ عضو محترم هیأت علمی خواهد بود. "واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان"

شمارۀ اسفند ماه 1398 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

سه‌شنبه / 27 اسفند 1398

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

ضرورت درج صحیح وابستگی های سازمانی (Affiliation) واحدهای دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مقالات علمی

دوشنبه / 19 اسفند 1398

پیرو سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص یکسان سازی وابستگی سازمانی (Affiliation)، واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان وابستگی های سازمانی صحیح معاونت ها، مدیریت ها، دانشکده ها، مراکز پزشکی، آموزشی و درمانی و مراکز تحقیقات تابع دانشگاه را در قالب فایلی تجمیعی با عنوان "نحوۀ درج صحیح وابستگی های سازمانی (Affiliation) واحدهای دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مقالات علمی"، در قسمت "سامانۀ مدیریت اطلاعات پژوهشی/ دستورالعمل ها" اعلام نموده است. با توجه به اینکه معیار ارزشیابی مقالات، آدرس دهی صحیح و استاندارد اعلام شده خواهد بود؛ پژوهشگران محترم بایستی پیش از ارسال مقاله به مجلات مختلف، وابستگی سازمانی (Affiliation) مناسب خود را طبق اطلاعات مندرج استخراج و عیناً درج نمایند. در صورت مغایرت هر چند جزئی (در تقدم و تأخر کلمات، جابجایی علائم، کم و زیاد نمودن فاصله، نحوۀ نگارش و ...) Affiliation ذکر شده در "مقالات چاپ شده" با Affiliation صحیح و استاندارد اعلام شده، امتیازات مختلف "مقالات چاپ شده" از قبیل تشویقی مقالات، امتیاز ترفیع، امتیاز جشنواره ها و ... برای نویسندگان مقالات محاسبه نخواهد شد. ****** لازم به ذکر است اولویت اول در درج وابستگی سازمانی، "درج مراکز تحقیقات" و در صورت عدم عضویت در مراکز تحقیقات، درج وابستگی سازمانی به شکل الگوی ذیل خواهد بود ******

اعلام رتبۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در کارنامۀ پژوهشی CIVILICA

شنبه / 10 اسفند 1398

مجموعۀ سیویلیکا (CIVILICA) پس از راه اندازی بخش ویژۀ علم سنجی و شروع به کار مرجع دانشگاه های ایران (Uniref.ir) به عنوان اولین پایگاه مستقل و خصوصی، اقدام به رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نموده است. زیرساخت فنی و حجم دیتای موجود در پایگاه سیویلیکا این امکان را فراهم آورده است که ضمن تحلیل محتوایی مقالات و استخراج روندهای پژوهشی در طی سالهای گذشته، امکان تحلیل کمی و رتبه بندی دانشگاه ها و مراکز علمی بر اساس سنجه های مختلف نیز فراهم گردد. در گزارش عملکرد پژوهشی سال 1397 سیویلیکا، دانشگاه علوم پزشکی کردستان در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، حائز رتبۀ سوم انتشار اخبار شده است.

شمارۀ بهمن ماه 1398 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

شنبه / 19 بهمن 1398

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

شمارۀ دی ماه 1398 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

دوشنبه / 30 دی 1398

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

شمارۀ آذر ماه 1398 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

سه‌شنبه / 26 آذر 1398

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

نتایج رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی کشور بر اساس نظام رتبه بندی Webometricsدر ژانویه 2019

یکشنبه / 21 بهمن 1397

نتایج رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی کشور بر اساس نظام رتبه بندی Webometricsدر ژانویه 2019 و مقایسه آن با نتایج جولای 2018 از طرف مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت منتشر شد و دانشگاه علوم پزشکی کردستان در میان 58 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی موفق به کسب رتبه 19 شد.

رتبه بندی دانشگاهها و موسسات پژوهشی کشور توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

سه‌شنبه / 09 مرداد 1397

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در رتبه بندی دانشگاهها و موسسات پژوهشی کشور که توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام هر ساله انجام می شود در رتبه 15-11 کشوری قرار گرفت.

نحوۀ درج صحیح وابستگی های سازمانی (Affiliation) واحدهای تابع دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مقالات علمی

سه‌شنبه / 25 اردیبهشت 1397

پیرو سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص یکسان سازی وابستگی سازمانی (Affiliation)، واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان وابستگی های سازمانی صحیح دانشکده ها، بیمارستان ها و مراکز تحقیقات تابع دانشگاه را به صورت ذیل اعلام می نماید. با توجه به اینکه معیار ارزشیابی مقالات آدرس دهی صحیح و استاندارد اعلام شده خواهد بود، پژوهشگران محترم بایستی پیش از ارسال مقاله به مجلات مختلف، وابستگی سازمانی (Affiliation) مورد نظر خود را طبق اطلاعات ذیل استخراج نموده و عین عبارت را در مقالۀ خود درج نمایند.

برنامه جذب سرباز پژوهشگر

یکشنبه / 02 اردیبهشت 1397

به استحضار می رساند معاونت تحقیقات و فناوری در راستای راهبردهای کلان و اقدامات ملی سند راهبردی کشور در امور نخبگان (مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی- سال 1391) از آذر ماه سال 1393 با مصوبه شورای معاونین وزارت بهداشت و هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت، برنامه جذب دستیار پژوهش (پزشک/داروساز/دندانپزشک عمومی مشمول طرح نیروی انسانی) در مراکز تحقیقاتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در دستور کار خود قرار داده است. همچنین با هماهنگی دفتر ثبت نام و توزیع پیام آوران بهداشت وزارت متبوع، در تیرماه 1394 برنامه جذب دستیار پژوهش سرباز در مراکز تحقیقاتی را آغاز نموده است که اطلاعات کامل آن در سامانه برنامه به نشانی http://rap.hbi.ir آمده است.

شمارۀ دی ماه 1397 خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

شنبه / 30 دی 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

شمارۀ آذر ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

پنجشنبه / 30 آذر 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در رتبه دوازدهم دانشگاهها و موسسات علوم پزشکی کشور در نظام رتبه بندی جهانی ESI

یکشنبه / 19 آذر 1396

نتایج رتبه بندی 16 دانشگاه و موسسه علوم پزشکی کشور در نظام رتبه بندی جهانی ESI یا Essential Science Indicators در ماه نوامبر سال 2017 میلادی منتشر شد.

شمارۀ آبان ماه خبرنامۀ علم سنجی "پژواک" منتشر شد.

سه‌شنبه / 30 آبان 1396

خبرنامۀ علم سنجی"پژواک"، با هدف انتشار اخبار علم سنجی، گزارش های علم سنجی، آخرین تولیدات و تغییرات رتبه بندی علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آموزش علم سنجی و به منظور ارتقای سطح اطلاعات پژوهشگران، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کاربران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این حوزه، توسط واحد علم سنجی و زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به صورت ماهنامه منتشر می شود.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در میان بیست و دو مؤسسۀ ایرانی در رتبه بندی URAP قرار گرفت

سه‌شنبه / 16 آبان 1396

ویرایش 2017 رتبه بندی دانشگاه ها بر پایه عملکرد علمی «یورَپ» اعلام شد. در این ویرایش که دربارۀ جایگاه مؤسسه های جهان منتشر می شود، نام 22 مؤسسۀ ایرانی (دانشگاه و مرکز آموزش عالی) در میان 2500 مؤسسۀ برتر جهان به چشم می خورد. در این رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در جایگاه نوزدهم ایستاد. تعداد مقاله ها، تعداد استنادها، تعداد کل انتشارات، بهره وری علمی، تأثیر پژوهشی و همکاری جهانی، شش سنجۀ اصلی نظام «URAP» برای ارزیابی مؤسسه های آموزش عالی هستند.

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای 2017 نظام رتبه بندی جهانی Webometrics

چهارشنبه / 11 مرداد 1396

به گزارش مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی؛ رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه جولای 2017 نظام رتبه بندی جهانی Webometrics منتشر شد. این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه ها در وب از طریق وب سایت های دانشگاهی آنان می پردازد. براین اساس وب سایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی براساس 4 شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه، تعداد استنادات محققین پُراستناد دانشگاه در Google Scholar Citations Service، تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرارگرفته در بین 10% مقالات پُراستناد موضوع مربوطه در سایت SCImago و تعداد لینک های داده شده به سایت دانشگاه، ارزیابی و رتبه بندی می شوند. دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این رتبه بندی، با 40 رتبه رشد نسبت به رتبه بندی ارائه شده در جولای 2017، در رتبۀ 17 ایستاد.

مقالات Q1 پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کردستان،در پایگاه استنادی Scopus خرداد 1396 (May 2017)

دوشنبه / 29 خرداد 1396

لیست مقالات پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی کردستان، نمایه شده در مجلات Q1 پایگاه اطلاعات استنادی Scopus تا خرداد 1396 (May 2017)، در وب سایت علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان قابل مشاهده و دسترسی است.

چاپ کتاب "راهنمای تصویری پایگاه اطلاعات استنادی و ابزارهای علم سنجی؛ Scopus، Scimago، ORCID (جلد اول)

چهارشنبه / 20 اردیبهشت 1396

کتاب "راهنمای تصویری پایگاه اطلاعات استنادی و ابزارهای علم سنجی؛ Scopus، Scimago، ORCID (جلد اول)" واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کردستان چاپ شد.

رتبۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نظام رتبه بندی Round (Round University Ranking)

سه‌شنبه / 29 فروردین 1396

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در نظام رتبه بندی Round (Round University Ranking) در بین مؤسسات و دانشگاههای ایرانی، در رتبۀ چهارم ایستاد.

مقالات منتشر شدۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در 10% مجلات برتر، براساس شاخص SJR پایگاه اطلاعات استنادی Scopus

دوشنبه / 02 اسفند 1395

لیست مقالات منتشر شدۀ دانشگاه علوم پزشکی کردستان در 10% مجلات برتر، براساس شاخص SJR

از واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به عنوان یکی از واحدهای علم سنجی منتخب کشوری تقدیر شد

یکشنبه / 24 بهمن 1395

در "هفتمین همایش رؤسای ادارات و کارشناسان علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور" که در تاریخ 23 بهمن ماه 1395 و با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس گروه علم سنجی و انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگان 65 دانشگاه کشور در محل کتابخانۀ مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به ارائۀ دستاوردها پرداخت. در پایان همایش واحدهای علم سنجی منتخب کشور معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. واحد علم سنجی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به عنوان یکی از واحدهای منتخب علم سنجی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار، به جمع دانشگاه های برتر کشور در نظام رتبه بندی ESI پیوست

یکشنبه / 10 بهمن 1395

پیرو اطلاع مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورخ 1395/11/08، در ویرایش اخیر نظام رتبه بندی جهانی ESI یاEssential Science Indicators ماه January سال میلادی 2017، دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای اولین بار، به جمع دانشگاه های برتر کشور در نظام رتبه بندی ESI پیوسته است.

تکمیل و ارایه فرم تعهد نامه اخلاقی جهت دریافت تشویقی چاپ مقاله، به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه اجباری شد.

سه‌شنبه / 09 آذر 1395

با توجه به اهمیت رعایت اصول اخلاق پژوهش و اخلاق نشر، تکمیل و ارایه فرم تعهد نامه اخلاقی جهت دریافت تشویقی چاپ مقاله، به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه اجباری شد. فرم مربوطه باید به همراه مقاله مورد نظر، به هیات تشویقی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه ارایه گردد. فرم مربوطه در آدرس زیر موجود است. http://research.muk.ac.ir/_Pages/Regulations/Default.aspx

بایگانی خبرها